CZASZYN: Kolejny pies pożarty przez wilka? (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

CZASZYN / PODKARPACIE. Otrzymujemy kolejny sygnał najprawdopodobniej o ataku wilków. Tym razem do zdarzenia doszło w Czaszynie z 14 na 15 stycznia, około 200 metrów od posesji.

 

W miejscowości Czaszyn w nocy z 14 na 15 stycznia wilki zagryzły psa – mówi pan Łukasz mieszkający w Czaszynie.

Kilka dni wcześniej, wieczorem, sąsiedzi widzieli wilki w okolicy.

Pies był blisko domu. W nocy musiał się oddalić, albo został wypłoszony z podwórza. Niczego nie słyszeliśmy. Szczątki suczki znaleźliśmy 16 stycznia jakieś 200 metrów od domu – precyzuje nasz rozmówca.

Zwierze nie należało do najmniejszych. Wilczurowaty mieszaniec sięgał dorosłemu człowiekowi do kolan. Jednak z wilkiem, lub grupą wilków (trudno powiedzieć ile osobników zaatakowało psa) nie miał szans. Zastanawia też fakt, że wilki podchodzą blisko domostw, które są w stosunkowo gęstej zabudowie, gdzie mieszka sporo osób, a zapach człowieka jest bardzo wyraźny (posesja umiejscowiona jest w pobliżu kościoła).

Zgłosiliśmy to zdarzenie właściwym służbom – dodaje pan Łukasz.

Kłopoty z wilkami w Bieszczadach

Problem z wilkami ponownie zdaje się nasilać. Odczuwają to bardzo mocno mieszkańcy Bieszczadów. Nie są to pojedyncze ataki. Tylko jednej nocy w Hoszowie wilki zagryzły kilkanaście psów. W Rabem i Bandrowie Narodowym konie, jałówki, źrebaki i owce. Obecnie jest nieco spokojniej przy domostwach, ale na linii lasu widać ślepia obserwujące ludzi, mnóstwo śladów. Ludzie zwyczajnie boją się zbliżać w tamte okolice.

W tym miejscu warto dodać, że pod koniec grudnia 2019 roku do powiatu bieszczadzkiego wpłynęła pozytywna decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie zezwolenia na odstrzał wilków, które wyrządzają szkody w gospodarstwach znajdujących się na obszarze powiatu bieszczadzkiego.

Decyzja ta, choć nie w pełni satysfakcjonująca, pozwala nam na odstrzelenie jednego osobnika w terminie od 1 maja do 31 sierpnia 2020 roku na terenie miejscowości Bandrów Narodowy, Krościenko i Zadwórze, a w przypadku, gdy ataki na żywy inwentarz nie ustaną i wilki wciąż będą wyrządzać szkody w gospodarstwach domowych, zabicie kolejnego osobnika – można przeczytać w informacji na facebookowym profilu powiatu bieszczadzkiego.

Uwaga!! Drastyczne zdjęcia (+ 18) Klikając potwierdzasz zgodę na wyświetlenie treści.

ZOBACZ TAKŻE:

Znaleziono szczątki psa. Zagryzły go wilki? (DRASTYCZNE FOTO)

BIESZCZADY: Skrajne opinie o wilkach. Strzelać czy chronić?

17-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)