Dwa pojazdy zatrzymane na granicy. Były kradzione! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dwa auta o szacunkowej wartości 78 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Korczowej. To pierwsze w tym roku pojazdy z przestępstwa ujawnione na podkarpackiej granicy.

Fotoram.io (66)

Późnym wieczorem 4 stycznia do kontroli na wyjazd z Polski w przejściu granicznym w Medyce zgłosił 43-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował osobówką marki Toyota Camry. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu mundurowi z SG wykryli ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe VIN. Pojazd o szacunkowej wartości 35 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą specjaliści ze Straży Granicznej.

Kilka godzin później (5 stycznia) w przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano Volkswagena Jetta, którego dane figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Osobówką kierowała 32-letnia obywatelka Ukrainy, która chciała wyjechać z Polski. W trakcie kontroli granicznej mundurowi ustalili, że pojazd skradziono niespełna 2 miesiące temu w Chorwacji i jest on poszukiwany przez tamtejsze służby. Auto o szacunkowej wartości 43 tys. zł zatrzymano, a następnie razem z kierującą przekazano policjantom z Radymna.

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 140 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 9,5 mln zł.

źródło: BiOSG


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

08-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)