Eliminator, czyli rzeźnia w Bieszczadach! Zapisy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W tym roku bieg etapowy Eliminator wraca na biegową mapę Polski! Szykuje się bieszczadzka majówka biegowa.

Bieg Eliminator powraca w postaci czteroetapowego wyścigu na Kamienną Lawortę (769 m n.p.m.), górę położoną na obrzeżach Ustrzyk Dolnych. Na co dzień na Stoku Narciarskim Laworta Ski można pojeździć na nartach (zimą)  lub korzystać z downhillowej trasy rowerowej. 

Impreza odbędzie się w ramach Ustrzyckiego Festiwalu Biegowego “Wataha” w dniach 29-30 kwietnia 2023. 

Na Ustrzycki Festiwal Biegowy Wataha składają się następujące biegi:

  • Eliminator, czyli górska masakra,
  • Bieszczadzka Mała Wataha – 12 km,
  • Bieszczadzka Wielka Wataha – 21 km,
  • biegi dla dzieci (także na stoku Laworty!).

Uczestnicy, którzy ukończą bieg Eliminator oraz dowolny bieg rozgrywany w drugim dniu Festiwalu powalczą o tytuł  Króla/Królowej Małej oraz Wielkiej Watahy.

O tyle o ile pozostałe biegi nie wymagają wyjaśnienia, to formuła Eliminatora jest wyjątkowa. Zawody składają się z 4 biegów/etapów. W pierwszym etapie startują wszyscy zgłoszeni zawodnicy. W drugim etapie startuje 75% początkowej liczby startujących kobiet z najlepszymi czasami i 75% początkowej liczby startujących mężczyzn z najlepszymi czasami (zaokrąglając w górę do pełnej jedności). W trzecim i czwartym etapie startuje odpowiednio 50% i 25% początkowej liczby startujących kobiet i mężczyzn, najszybszych w poprzedniej serii. W ustrzyckiej edycji będzie jeszcze piąta seria, w której wystartować będą mogli wszyscy. 

Eliminator będzie półfinałem Ligi Biegów Górskich, co czyni go jedną z najwyżej punktowanych imprez biegowych na mapie polskich biegów górskich.

Eliminator oraz Ustrzycki Festiwal Biegowy “Wataha” otwierają bieszczadzką majówkę biegową, która kilka dni później zamknie odbywający się w Dołżycy UltraBies.  

Ustrzycki Festiwal Biegowy Wataha wspierany jest z budżetu miasta Ustrzyki Dolne.

REGULAMIN – pdf.

materiały nadesłane


08-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)