Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Rzeszowskim

POWIAT RZESZOWSKI. W siedmiu punktach na terenie powiatu rzeszowskiego mieszkańcy mogą skorzystać z darmowych porad prawnych. Pięć z nich to punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

pomoc prawna powiat grafica

W Powiecie Rzeszowskim tego typu punkty funkcjonują od lat. Na mocy porozumienia z samorządem są prowadzone przez wyspecjalizowane organizacje lub kancelarie. To niezwykle istotna sprawa, by każdy obywatel, niezależnie od zamożności, miał możliwość uzyskania fachowej pomocy prawnej w razie koniecznościmówi starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Z porad może skorzystać każdy mieszkaniec oraz przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Przed uzyskaniem pomocy, osoba zainteresowana musi złożyć dostępne na miejscu oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej porady prawnej. W przypadku jednoosobowej działalności, zainteresowani dodatkowo składają oświadczenie o niezatrudnianiu pracowników w ciągu minionego roku.

Zapisów na porady można dokonywać pod numerem telefonu: 882 184 152 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, pisząc maila na adres: pomoc.prawna@powiat.rzeszowski.pl bądź samodzielnie poprzez stronę internetową: www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc .

źródło: materiały nadesłane

zdjęcie: pixabay.com

03-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)