POLSKA. Weekendowy atak uchodźców na granicy. Płonące gałęzie rzucane w kierunku SG (VIDEO)

GRANICA. W dniach 13-15 października br. ujawniono 149 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się na terytorium Polski. Kilkanaście osób po zauważeniu przez polskie służby cofnęło się w głąb Białorusi.

1697454874764
Zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Lipsku. W piątek i sobotę odnotowano po 59 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy, natomiast w niedzielę zdarzeń związanych z nielegalna migracją było 31. Cudzoziemcy, aby przedostać się na terytorium naszego kraju w okolicy Białowieży, forsowali między innymi graniczne rzeki Podcerkówka i Przewłoka. W sobotę, również w tym rejonie grupa cudzoziemców rzucała gałęziami i kamieniami w polskie patrole, podczas ataku urazu nogi doznał funkcjonariusz Straży Granicznej.

Wczoraj natomiast po białoruskiej stronie granicy w okolicach Narewki zebrała się grupa ponad 100 agresywnych migrantów. Aby nie dopuścić do nielegalnego przekroczenia granicy użyto między innymi plecakowych miotaczy gazu.

Wśród ujawnionych w trakcie weekendu cudzoziemców znajdowały się osoby pochodzące z Syrii, Iranu, Iraku, Afganistanu, Pakistanu i Somalii.

źródło: KGSG

zdjęcia: twitter.com/ SG

video: KGSG

16-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)