POWIAT RZESZOWSKI. Otwarcie zmodernizowanego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Dynowie (ZDJĘCIA)

DYNÓW / PODKARPACIE. W środę (11 października) w Dynowie uroczyście otwarto zmodernizowany Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Wiązało się to z zakończeniem II etapu inwestycji pn. Poprawa usług zdrowotnych poprzez rozbudowę Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Dynowie. Wartość prac wykonanych w ramach obydwu etapów wyniosła niemal 15 milionów złotych. Dodatkowo ZOL otrzymał nowe wyposażenie za ok. 750 tysięcy złotych.

DSC_0540_1

Powiat Rzeszowski podczas tej uroczystości reprezentował Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

– Ochrona zdrowia mieszkańców to jedno z najważniejszych zadań samorządu powiatowego. Nigdy na tym nie oszczędzaliśmy. Dynowska inwestycja jest jedną z wielu, które zrealizowaliśmy zarówno ze środków własnych, jak i funduszy zewnętrznych. Dzięki niej powstanie kilkadziesiąt, tak bardzo potrzebnych, nowych miejsc dla pacjentów wymagających specjalistycznej opieki długoterminowej – powiedział starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

DSC_0521

Pierwszy etap rozbudowy, finansowanej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz ze środków powiatu rozpoczął się w grudniu 2021. Dzięki niej powstał 50-łóżkowy pawilon wraz z niezbędnymi pomieszczeniami towarzyszącymi oraz niezbędną infrastrukturą zewnętrzną. W II etapie przebudowano istniejący budynek, wydzielając Przychodnię Rejonową od Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, przeprowadzono też remont i dostosowano do wymagań ochrony przeciwpożarowej obiekt w części ZOL.

Rozbudowa objęła 2 kondygnacje nadziemne oraz 1 podziemną, w której znalazły się pomieszczenia techniczne, pomocnicze a także węzeł szatniowo-higieniczno-sanitarny. W części podziemnej zaprojektowano utwardzony plac z przeznaczeniem na miejsca parkingowe. Parter budynku stanowią pomieszczenia administracyjne, gabinety lekarskie i pielęgniarskie oraz sale łóżkowe dla pacjentów.

Łączna powierzchnia użytkowa rozbudowanej części budynku to 1775 m2. Liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dynowie zwiększyła się o 77. Nowoczesna i przyjazna forma sal zdecydowanie zwiększy komfort pacjentów, poprawiły się również warunki pracy personelu.

W wyniku rozbudowy Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Dynowie, Przychodnia Rejonowa w całości zajmie dwukondygnacyjną części istniejącego budynku, uzyskując dostęp do nowych pomieszczeń oraz do windy. Umożliwiło to przeniesienie rehabilitacji i stworzenie jej lepszych warunków. Stworzyło to także możliwości podjęcia starań o zakontraktowanie Dziennego Ośrodka Rehabilitacji.

To już kolejna inwestycja, związana z placówką w Dynowie, prowadzona przez Powiat Rzeszowski. W latach 2000-2001 miała miejsce adaptacja budynku tutejszej przychodni rejonowej do potrzeb zakładu opieki długoterminowej. Wartość inwestycji wyniosła 1,5 miliona złotych.

DSC_0595

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


13-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)