POWIAT RZESZOWSKI. V Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Rzeszowskiego rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA)

DYNÓW / PODKARPACIE. W dniach 13-14 października 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się V edycja Turnieju Strzeleckiego o Puchar Starosty Rzeszowskiego w 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, patrona szkoły. W pierwszym dniu rywalizowały ze sobą szkoły prowadzone przez Powiat Rzeszowski, natomiast w sobotę zmierzyło się ze sobą 12 drużyn reprezentujących służby mundurowe, różne instytucje, stowarzyszenia, grupy zawodowe. Turniej został objęty honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

foto9-scaled

Ideą turniejowych zmagań jest popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja różnych środowisk, podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pierwszym dniu w zawodach wzięły udział 4 drużyny z następujących szkół: Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespół Szkół w Tyczynie, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

Każdy uczestnik z 4-osobowej drużyny oddał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. O końcowym wyniku decydowała suma punktów uzyskana przez wszystkich członków drużyny. Przybyłych na zawody gości w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim powitała dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak – Łach a następnie dokonała oficjalnego otwarcia turnieju. Zasady zawodów i regulamin strzelnicy przedstawił uczestnikom prowadzący turniej instruktor strzelectwa kpt. Daniel Buż, nauczyciel przedmiotów wojskowych w szkole. Po tych czynnościach przystąpiono do zawodów. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w bezpiecznej, spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

W kategorii szkół prowadzonych przez Powiat Rzeszowski kolejne miejsca zajęły:

I miejsce drużyna klas OPW Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

II miejsce drużyna Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie

III miejsce drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

IV miejsce drużyna Zespołu Szkół w Tyczynie

foto2-scaled

W kategorii najlepszy strzelec – dziewczyna najwięcej punktów zdobyła uczennica Maja Potoczna z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, natomiast w kategorii chłopców Sylwester Wandas, reprezentujący także drużynę gospodarzy turnieju.

W drugim dniu do turnieju przystąpiło 12 drużyn. Wyniki sobotniej rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

II miejsce nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

III miejsce nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

IV miejsce Nadleśnictwo Dynów

V miejsce 5 batalion strzelców podhalańskich w Przemyślu

VI miejsce Stowarzyszenie „ Old Boys” Dynów

Kolejne miejsca zajęły następujące drużyny: Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dynowie, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Dynowa, Jednostka Strzelecka 1914 w Sokołowie Małopolskim, Ochotnicza Straż Pożarna w Dynowie, Stowarzyszenie Aktywny Dynów, Centrum Medyczne „ Dynmed” w Dynowie.

W kategorii najlepszy strzelec – kobieta najwięcej punktów zdobyła Iwona Sarnicka reprezentująca drużynę nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie , natomiast w kategorii najlepszy strzelec- mężczyzna najwięcej punktów zdobył Grzegorz Szul reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, najlepsi strzelcy pamiątkowe statuetki, wszyscy uczestnicy turnieju dyplomy i okazjonalne medale upamiętniające 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, patrona dynowskiego liceum, ufundowane przez Powiat Rzeszowski. Podczas turnieju wszyscy uczestnicy mieli możliwość spędzania czasu na grze w piłkarzyki, tenisa stołowego, szachy, warcaby, bilard stołowy, lotki a także delektować się pysznymi przekąskami i słodkościami przygotowanymi przez gospodarzy.

Dyrektor Szkoły Elżbieta Klaczak- Łach składa serdeczne podziękowania Panu Józefowi Jodłowskiemu Staroście Rzeszowskiemu za objęcie honorowym patronatem turnieju oraz Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację zawodów. Podziękowania kieruje również do swoich pracowników, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, by turniej odbył się zgodnie z regulaminem i przebiegał w miłej atmosferze.

Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację oraz niezapomnianą atmosferę i w imieniu Starosty Rzeszowskiego oraz swoim zapraszają do Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie za rok na VI edycję turnieju.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęcia: Powiat Rzeszowski


19-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)