REGION. Spada liczba lekarzy, rośnie ilość pielęgniarek

Według danych rzeszowskiego Urzędu Statystycznego, w województwie podkarpackim w 2018 roku obniżyła się liczba lekarzy, lekarzy dentystów i położnych, w porównaniu z poprzednim rokiem. Wzrosła natomiast liczba pielęgniarek i fizjoterapeutów.

lekarz

Foto: pixabay.com

Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim pracowało 4,6 tys. lekarzy, 982 lekarzy dentystów, 12,7 tys. pielęgniarek, 1,5 tys. położnych i 2,6 tys. fizjoterapeutów.

W przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców województwa podkarpackiego, pracowało 22 lekarzy, co plasowało je na 11. miejscu wśród województw. Najwięcej lekarzy w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców było w województwie mazowieckim – 27, a najmniej w województwie wielkopolskim – 15.

Z kolei pielęgniarek i położnych na 10 tys. mieszkańców przypadało 67 i pod tym względem Podkarpacie wraz z województwem świętkokrzyskim zajmowało 1. miejsce. Najmniej pielęgniarek i położnych na 10 tys. mieszkańców, podobnie jak lekarzy, było w województwie wielkopolskim – 43.

W 2018 roku w województwie podkarpackim pracowało o 30 lekarzy mniej niż w 2017 roku. Mniej również (o 54) było położnych. Więcej natomiast w ub. roku, w porównaniu z rokiem poprzednim, było pielęgniarek (o 300 osób), fizjoterapeutów (o 214 osób) i lekarzy dentystów (o 16 osób).    

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

22-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)