RZESZÓW. Za narkotyki grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Za narkotyki grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 22-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje o osobach mogących posiadać substancje niedozwolone. Operacyjni ustalili, że osoby te mają przyjechać osobowym seatem, na ulicę Ofiar Katynia. Aby potwierdzić uzyskane informacje, funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Tam zauważyli seata. W środku siedziały dwie osoby. Policjanci wylegitymowali kierującą pojazdem oraz pasażera.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wezwali osoby do wydania narkotyków. 21-letnia mieszkanka Rzeszowa wyjęła spod kurtki reklamówkę. Oświadczyła, że nie wie, co się w niej znajduje i że należy ona do pasażera pojazdu. 22-letni mieszkaniec Rzeszowa potwierdził wersję kobiety. Jak się okazało w reklamówce był susz roślinny.

Z zatrzymanymi osobami policjanci przyjechali do komendy, gdzie wstępnie zbadali i zważyli zabezpieczone narkotyki. Tester wykazał, że zabezpieczony susz to marihuana. Ta ilość jest wystarczająca do zrobienia co najmniej 400 porcji . Ich czarnorynkowa wartość to ponad 12 tysięcy złotych.

Zebraniem pełnego materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał 22-latka. W trakcie przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta został przesłuchana w charakterze świadka.

W piątek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

KMP Rzeszów

14-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)