POWIAT RZESZOWSKI. „Warsztaty przedsiębiorczości” dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie (ZDJĘCIA)

DYNÓW / PODKARPACIE. 26 października 2023r. we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rzeszowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie i Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie odbyły się „Warsztaty przedsiębiorczości” dla uczniów klas piątych 5 – letniego technikum (5TIa, 5THLa, 5TPSa) i klasy trzeciej branżowej szkoły I stopnia (3a) Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

LekcjaPrzedsieb-2023-0178-scaled

Otwarcia „Warsztatów Przedsiębiorczości” dokonały Pani Halina Cygan dyrektor szkoły i Pani Anna Wajda z Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, a słowa podziękowań i gratulacje dla organizatorów i uczestników przekazał Wicestarosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz. Uczniowie z każdej klasy stworzyli 4 grupy ćwiczeniowe po 7 osób. Każda z grup miała za zadanie z przygotowanych przez pracowników PUP listy zawodów – profesji stworzyć pomysł na własną firmę, opracować biznes plan i zaprezentować w formie graficznej. Zajęcia warsztatowe otworzył wykład Pani Barbary Drabickiej na temat: „Prawda czy fałsz? – bycie przedsiębiorczym to wyłącznie praca na własny rachunek. Po kilkugodzinnych dyskusjach, konsultacjach z doradcami zawodowymi, nauczycielami przedmiotów ekonomicznych, „burzy mózgów” w poszczególnych grupach udało się przygotować i zaprezentować pomysły na własną firmę.

Komisja oceniająca w składzie: Pani Halina Cygan, Pani Barbara Drabicka, Pani Anna Wajda, Pani Monika Werelusz – Wołcz, Pani Agnieszka Smaroń i Pan Tomasz Wójcik dokonała oceny poszczególnych biznes planów i sposobu ich prezentacji według ściśle określonych kryteriów punktowych. I miejsce – grupa A , II miejsce – grupa D, III miejsce – grupa B , IV miejsce – grupa C.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie i Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie. Komisja oceniająca podkreśliła ogromne zaangażowanie, zdyscyplinowanie i kreatywność wszystkich grup. Z pewnością taka forma zajęć z przedsiębiorczości zostanie powtórzona.

Słowa podziękowania za pomoc w zorganizowaniu „Warsztatów przedsiębiorczości” kierujemy do Pana Jacka Góraka Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie i Pani Grażyny Żuchowskiej Zastępcy Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie oraz wszystkich pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

LekcjaPrzedsieb-2023-0155-scaled

źródło: Powiat Rezszowski

zdjęcia:Powiat Rzeszowski


30-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)