ZS3 SANOK – Jakość potwierdzona ERASMUSEM

Wiele czynników może decydować o wyborze szkoły: wyniki osiągane w rankingach, opinia wśród rówieśników czy nawet poziom drużyny unihokejowej. Jednak, jeśli zdecydujecie się na kontynuację nauki w technikum, to powinniście przede wszystkim być pewni, że jako absolwenci swojego wymarzonego kierunku będziecie posiadali taką wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie. 

Jeśli masz wątpliwości, czy Zespół Szkół Nr 3 dobrze kształci fachowców, to warto wiedzieć, że od dziesięciu lat, rok w rok, około 20 uczniów, reprezentujących wszystkie nauczane przez nas kierunki, wyjeżdża na miesiąc do Irlandii w celu odbycia praktyk zawodowych, finansowanych przez program Erasmus+. Bynajmniej, nie imitują tam oni pracy, spędzając czas na plaży i w siłowni,  lecz prawie prosto z samolotu lądują  w obcych sobie, anglojęzycznych  środowiskach irlandzkich firm.  Ich właściciele jak np. Bryan McNulty from Abtech Precision czy Ryan Ulrich z Prevention is Better wiedzą, że jak przyjeżdżają uczniowie z ZS Nr 3 z Sanoka, to nie będą to praktykanci, którym można co najwyżej powierzyć miotłę czy parzenie kawy, ale z krwi i kości prawdziwi fachowcy. Dlatego też programiści i informatycy od pierwszego dnia muszą tworzyć aplikacje, programować chatboty czy tworzyć skomplikowane witryny internetowe.

Mechanicy od obrabiarek sterowanych numerycznie samodzielnie obsługują frezarki i tokarki warte setki tysięcy euro, a mechanicy samochodowi stale muszą się konfrontować z irlandzkimi kierowcami i ich autami z kierownicami po niewłaściwej stronie. Elektrycy wykonują wszelkie prace od montażu instalacji w domach po zakładanie paneli fotowoltaicznych oraz ładowarek samochodowych.  Do legendy przeszła już historia mechatroników, którzy naprawili układ hydrauliczny, w opinii szefa nienaprawialnej i przeznaczonej na złom koparce.

A nie byłoby to oczywiście możliwe, gdyby  nie zdobyte w naszej szkole doskonałe przygotowanie teoretyczne, praktyczne oraz językowe. 

Poniżej możesz się zapoznać z naszą szczegółową ofertą edukacyjną. Czekamy na Ciebie!!!!

Technik mechanik: to zawód zorientowany na przyszłość. Przemysł maszynowy z uwzględnieniem technik CAD/CAM/CNC należy do najbardziej rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Szybki postęp technik komputerowych sprawił, że zmieniły się metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Do projektowania i programowania obróbki, potrzebna jest wysoko wykwalifikowana kadra techniczna. Technicy mechanicy, programiści CNC należą do grupy najbardziej poszukiwanych pracowników zarówno w Polsce jak i zagranicą, a wiedza zdobyta na tym kierunku daje solidne podstawy do kontynuowania nauki na uczelniach technicznych.

Technik elektryk – jest nowoczesnym i rozwojowym zawodem umożliwiającym osiągnięcie satysfakcji z wykonywanej pracy. Ze względu na różnorodność wykorzystywanych urządzeń elektrycznych, rozwój sterowania i automatyzacji procesów produkcyjnych, na krajowym i zagranicznym rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie, między innymi w energetyce, przemyśle, serwisach, budownictwie, handlu.
W procesie kształcenia uczeń nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu montażu, uruchamiania, konserwacji i eksploatacji instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, diagnostyki, lokalizacji i usuwania uszkodzeń, doboru i stosowania środków ochrony przeciwporażeniowej, programowania aparatów i sterowników oraz obsługi oprogramowania wspomagającego projektowanie i programowanie.

Technik pojazdów samochodowych to zawód, który związany jest z budową, obsługą, diagnostyką oraz naprawą pojazdów samochodowych. Intensywny rozwój motoryzacji, jaki można zaobserwować we współczesnych czasach, powoduje wzrost zapotrzebowania na dobrych i dobrze wykształconych pracowników z zakresu obsługi, naprawy oraz eksploatacji pojazdów samochodowych. W obecnie produkowanych pojazdach na szeroką skalę wykorzystywana jest elektronika, jak i nowoczesne technologie. Obsługa takich pojazdów wymaga wysoko wyspecjalizowanych serwisów, w których zatrudnia się pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Nasza szkoła właśnie takich absolwentów przygotowuje na rynek pracy, stwarzając im możliwość zatrudnienia zgodnie z wyuczonym zawodem.

Technik mechatronik to zawód łączący wiedzę z mechaniki, elektroniki i informatyki. Zajmuje się projektowaniem, montażem, programowaniem oraz serwisowaniem nowoczesnych systemów automatyki i robotyki. Pracuje w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny, produkcja maszyn czy systemy sterowania. Jego umiejętności obejmują obsługę urządzeń CNC, programowanie sterowników PLC oraz diagnozowanie i naprawę układów mechatronicznych. Dzięki szerokim kompetencjom technik mechatronik ma wiele możliwości zatrudnienia w dynamicznie rozwijających się sektorach.

Technik informatyk to zawód mocno poszukiwany wśród pracodawców na szczeblu powiatu, województwa, całego kraju, jak i na świecie. Zawód ten obejmuje takie zagadnienia informatyki jak sieci komputerowe, systemy operacyjne, budowa i eksploatacja komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, grafika komputerowa i tworzenie stron internetowych, systemy baz danych i programowanie.
Technik informatyk charakteryzuje się uniwersalnością, a co za tym idzie może wykonywać zawód we wszystkich miejscach pracy, przedsiębiorstwach czy działalnościach gospodarczych, gdzie wdrażana jest informatyzacja.

Technik programista (programista komputerów, koder lub developer) jest to zawód, w którym absolwent zdobywa umiejętności programisty posługując się konkretnym językiem programowania np. C++, C#, Java, Python i wiele innych. Technik programista może znaleźć pracę w działach informatycznych wielu firm, agencjach reklamowych, firmach z sektora IT, start-upach, firmach tworzących oprogramowanie komputerowe, sklepach komputerowych, serwisach komputerowych, wydawnictwach, drukarniach, studiach graficznych i dźwiękowych, studiach telewizyjnych i filmowych.

Artykuł Sponsorowany


16-04-2025

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)