„Niszczycie rolnictwo! (…) Wprowadźcie zakaz przetwarzania” (VIDEO, PODPISZ PETYCJĘ)

– Domagamy się natychmiastowego wprowadzenia zakazu przetwarzania i wprowadzania do obrotu już zmagazynowanego ukraińskiego zboża, kukurydzy, mąki i innych produktów. Domagamy się więc przebadania każdej partii, wyżej wspomnianych produktów, które są już w polskich magazynach, pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym również na  obecność GMO – piszą autorzy LISTU OTWARTEGO. – Bezwzględnie potrzebna, i konieczna jest nasza reakcja i podpisanie się pod apelem – dodają. 



UWAGA! Podpisz i nagłaśniaj LIST OTWARTY-PETYCJĘ:

1. Do osobistej wysyłki:

https://www.icppc.pl/pl/zakaz-przetwarzania-i-wprowadzania-do-obrotu-juz-zmagazynowanego-ukrainskiego-zboza-kukurydzy-maki-i-innych-produktow/

2. Tylko do podpisu:

https://www.petycjeonline.com/dotyczy_natychmiastowego_zakazu_przetwarzania_i_wprowadzania_do_obrotu_ju_zmagazynowanego_ukraiskiego_zboa_kukurydzy_mki_i_innych_produktow



W liście czytamy, że wprowadzenie do polskich magazynów zboża i kukurydzy z Ukrainy bez sprawdzenia każdej partii pod względem zawartości GMO stanowi ogromne zagrożenie zmieszania tych nasion z nasionami bez GMO, a w konsekwencji zagrożenie zanieczyszczenia polskich pół przez GMO.

– Doprowadzi to do dalszego zniszczenia polskiego rolnictwa, bowiem uprawy z GMO w Polsce są zakazane. Również w UE dopuszczona do upraw jest tylko jedna (!) odmiana kukurydzy. Rolnicy będą karani za zanieczyszczenia swoich pól przez rząd RP, przez UE i przez korporacje. Korporacje będą również ściągać od rolników opłaty licencyjne. Już od 17. lat przedłuża się wejście w życie ustawowego zakazu stosowania pasz GMO, co skutkuje m. in. pozbawianiem rolników polskich co roku ok. 4 miliardów złotych ze sprzedaży rodzimych pasz białkowych. Wszystko to może doprowadzić do dalszego upadku tysięcy gospodarstw rodzinnych. Nie możemy na to pozwolić! UWAGA! Na Słowacji w kontrolowanej próbce potwierdzono obecność substancji czynnej wielu insektycydów, chloropiryfosu, która nie jest dopuszczona w UE i ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi… – podkreślają autorzy.

Grafika poglądowa.

źródło: nadesłane

28-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)