Oficjalne oświadczenie Duszpasterzy Rolników w sprawie rolniczych protestów

PODKARPACIE. Duszpasterze Rolników zebrani na corocznych rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce.

Duchowni uważają, że jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości Polski. Zapraszają też do wspólnej modlitwy w intencji rolników.

– Nie możemy pozostać obojętni na dramaty rolników, którzy bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków. Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin, ale także o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce. Nie zgadzamy się na powierzchowne traktowanie problemów z jakimi borykają się rolnicy – napisali na swojej stronie duszpasterze z Archidiecezji Przemyskiej.

ZAT_3263

Duszpasterze proszą jednocześnie o wyrozumiałość dla protestujących i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z protestami. Zapraszają też na wspólną modlitwę w intencji rolników do Markowej. Szczegóły poniżej.

markowa-plakat

Źródło: Archidiecezja Przemyska
Fot. AZS/WZ

 

 

02-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)