Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

POWIAT RZESZOWSKI/ RZESZÓW. W czwartkowe południe (23.05.2024 r.) odbyły się uroczystości Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Rzeszowie.

DSC_3034-scaled

Wśród wielu znakomitych gości, zaproszonych przez Komendę Miejską PSP w Rzeszowie, byli: Starosta Rzeszowski – dr Krzysztof Jarosz i Rafał Białorucki – Radny Powiatu Rzeszowskiego, który w wyniku nominacji odebrał dwie odznaki “Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

Funkcję Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej w Rzeszowie objął w pełni st. bryg. Andrzej Wantrych.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie, a później kontynuowano je w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie w strefie „Dworzysko-Rzeszów”.

W obecności zaproszonych gości zostały wręczone odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe, a także odznaczenia i medale za najwyższe zasługi dla pożarnictwa. Starosta Rzeszowski, podczas swojego przemówienia, podkreślił znaczenie strażaków dla lokalnej społeczności oraz wyraził swoją wdzięczność za ich codzienną pracę i poświęcenie.

W swoich słowach zaznaczył:

Wyrazy uznania kieruję pod adresem tych osób, które w dniu dzisiejszym otrzymały odznaczenia, wyróżnienia, a także nominacje na wyższe stopnie służbowe. Strażacka służba to odpowiedzialność i „oddanie wielkiej sprawie”. Pragnę podziękować za codzienne realizowanie niezwykle trudnych zadań, za ofiarność i poświęcenie na rzecz ratowania życia i mienia ludzkiego. – dr Krzysztof Jarosz

DSC_3055-scaled

źródło: Powiat Rzeszowski

foto. Powiat Rzeszowski


24-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)